Názory aneb jak se mi jeví svět...

Ať to, co vlastním, přináší užitek také jiným,
a to v duchu moudrosti, jež se sdílí a nikoliv hádá...

Obrázky?
 * Pocta C. G. Jungovi >>> *

LIDÉ A ZEMĚ

Spřátelené

Profi Odkazy

UniBook.com

Vydejte zdarma svou knihu - publikujte
---------------------------

Proofreading.cz

Kouzlo slov ve vašich službách...
---------------------------

Slovník cizích slov

VAŠE POVÍDKA >>>

Povídka na pokračování, kdy se může jednat o naši společnou tvořivost a vlastní nápady. Takže odložte obavy a vzhůru do společného díla.


Diskusní formulář je limitován cca na 60 řádků zobrazovaných ve formuláři, což je přibližně 3 tisíce znaků v textovém editoru, např. ve Word, kde můžete nejprve příspěvek napsat a do formuláře jej zkopírovat.

Při více znaků (počet je zobrazen ve Vlastnosti, Souhrn a Upřesnit..., když kliknete pravým tlačítkem myšky na uložený *.doc) to jde vyřešit, když své delší pokračování povídky rozdělíte do více příspěvků.

Jinak se vám nabízí možnost zaslat příspěvek do redakce, kdy jej za vás rádi umístíme.

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "5221":
unimagined
Коленки by pokrývající její)))))))))))))))) :-(
7 tibetanů
Michal
... ano, záměrem je propojit minulost se současností.
....to je doba mě známá,kdy bude pokračování?Mohla by povídka pokračovat postupně do současnosti...David to neměl jednoduché,ale jak by mu bylo dnes?

Michal
Psala se sedmdesátá léta minulého století. V odlehlé podhorské vesnici, jen pár desítek kilometrů od státní hranice táhnoucí se mezi zalesněnými kopci, kde se jakoby zastavil čas. Den ubíhal za dnem, zdánlivě se nic nedělo a obyvatelé se věnovali svým každodenním činnostem. Poklidný tok dění ve vesnickém prostředí byl narušován jen občasnými příhodami, které zasahovaly do osudů obyvatel. Všichni se však mezi sebou znali, všechno jim připadalo, jak má být, a žili si poklidným životem.

Černobílá televize s dvěma programy spolu s rádiem, místním kinem, knihovnou a obecním rozhlasem byly postačujících zdrojem informací, o které se nakonec ani nikdo příliš nezajímal. Vesnice byla hospodářsky a společenským nezávislá, protože v ní prosperovaly státní statek s přidruženou výrobou a stavebním oddělením, rudné doly a továrna na zpracování lnu. Tyto podniky nabízely svým občanům práci, služby zajišťující pohodlí, včetně zdravotní a veřejné bezpečnosti. Když se vyskytla potřeba spojení s ostatním světem, zajistily ji autobusová linka do okresního města a vlaková stanice, která zde byla také konečná.

Na náměstí se nacházely radnice s národním výborem, obchodní středisko, hotel s restaurací, benzínová pumpa a pošta s veřejným telefonem.

Děti spolu s dospívající mládeží navštěvovali mateřskou nebo základní devítiletou školu a o volný čas, výchovu a zábavu se starali pionýrští činovníci, svazarmovci, sportovní oddíly, spolu s hasiči, myslivci a horskou službou.V poklidném vesnickém prostředí v horském údolí se postupně odehrával příběh dvanáctiletého chlapce Davida, který se odlišoval od svých vrstevníků. Ani ne tak fyzicky, jako spíš svými zájmy, bohatou představivostí a schopností přijímat informace jen tak, jak se říká, ze vzduchu. Napadaly jej myšlenky, s kterými když se svěřil svým kamarádům, sklidil jejich posměch, až jej vyloučili nakonec ze svých klukovských her. To jej naučilo trávit volný čas o samotě v okolních lesích, u horských bystřin nebo na půdě starého domu u babičky, která mu sloučila jako tajná skrýš.

12.11.2009 18:02:28 - michxx: Ahoj návštěvníci a renegáti odpadlíci.

Jak koukám na téma diskuze, tak si říkám, jestli už není zastaralé, protože jiné názory osobně už nevnímám jako nové stránky, ale web, kde se dá něco přečíst, prohlédnou a třeba diskutovat.

A mám takový nápad, tedy není to jiný názor, ale co třeba nabídnout v menu povídku na pokračování. Osobně bych nejlepšímu pisateli věnoval 1000 Kč, vážně, ať je to motivující. Anebo by se pisatelé mohli složit na hlavní cenu nebo vydání povídky v papírové podobě a kdyby jich bylo časem víc, mohlo by se to třeba nechat vydat jako kniha povídek jiných názorů.

Tak vám všem přeji hodně zdaru a dobré originální nápady.
07.02.2009 12:37:14 - user07: I tady vidím, že mé dotazy byly vysvětleny a chápu, že registrace s právy administrátorskými má význam.

Přeji vašemu webu hodně správných názoru na svět.

Pavel S.

P.S. Ikonka Nick07 se mně taky líbí :-)

Pavel S.
04.02.2009 00:40:33 - myska33: To je krásné, jak náhoda může přispět k podstatě věci. Není to tak i v historii, že dobrá náhoda přispěla ke geniálním myšlenkám, které posunuly věci kupředu?
03.02.2009 20:09:41 - stojmenov: Původně došlo u provozovatele serveru k výpadku proudu a to shodou okolností v době, kdy jsem aktualizoval obsah webové prezentace. Od té doby, nevím jak a neumím to vyřešit, se menu stránek zobrazuje pouze zaregistrovaným návštěvníkům.

Provozovatel serveru zatím na mou žádost nereagoval. Jediné, co mohu, tak vás odkázat na obsahově doposud shodný web na adrese http://nove.nazory.eu

V tuto chvíli mi nakonec ani tolik nevadí, že tyto stránky mají sloužit pouze registrovaným uživatelům, kterým mohu, jako administrátor stránek, udělovat přiměřená práva k samostatné administraci vlastních příspěvků (články a fotografie, popř. zakládání diskuzí apod.).

 
Chat pro prima lidi... Vstupte ;-)

Administrátor stránek, který vám může udělit práva...
stojmenov{zavináč}seznam{tečka}cz


Počítadlo - jednou denně z počítače (IP):
Aukro.cz